USK HOROLEZECKÝ ODDÍL PLZEŇ - USK HO PLZEŇ (2009-10-21 14:39:24)

Oddíl byl založen na konci roku 1998 při katedře tělesné výchovy a sportu na Západočeské univerzitě.

Počet členů oddílu se s lety výrazně měnil. Z původních cca čtyřiceti zakládajících členů až na sedmdesát. Tento počet byl již ale obtížně organizačně i metodicky zvládnutelný a oddíl nefungoval dle našich představ. V roce 2008 se náš počet "stárnoucích" členů ustálil na čtyřicetidvou.

Oddíl se původně jmenoval Univerzitní horolezecký klub, ale po založení Univerzitního sportovního klubu na Západočeské univerzitě se název oddílu změnil na současný USK Horolezecký oddíl Plzeň. Oddíl je součástí Českého horolezeckého svazu, i když v posledních letech máme mnoho členů spíše v Österreichischer Alpenvereinu.

Oddíl funguje na principu kamarádského společenství známých a společně fungujících členů. Také není pouze o lezení a horách, ale v nemalé míře i o MTB, běžkách, vysokohorské turistice v ledovcovém i neledovcovém terénu, via ferratách a cestování.

Podrobnější představu o fungování oddílu dají naše webové stránky

www.horooddil.zcu.cz

Novým, nám neznámým, zájemcům o členství doporučujeme zúčastnit se několika oddílových akcí a po roce čekatelství mohou být přijati hlasováním na výroční schůzi.

Kontakt na předsedu oddílu: Karel Syka (think.pink@seznam.cz)

Úspěch na Gasherbrumu

Dne 3.8.2009 členové HUMI Outdoor Expedice Gasherbrum I, jejíž součástí byli i členové našeho oddílu, úspěšně vystoupili na vrchol 8068 metrů vysoké  jedenácté nejvyšší hory světa Gasherbrumu I, známé též pod názvem Hidden Peak.

Více info na www.gasherbrum.cz