O nás - pavel červenka (2016-03-16 18:42:23)

Oddíl USK ZRTV Frisbee funguje od roku 2012. Úzce spolupracuje s plzeňským oddílem Atrofované ruce. Oddíl byl založen prioritně pro studenty VŠ jako možnost rozvíjet se nad požadavky vyučovaného předmětu frisbee na Katedře tělesné výchovy a sportu ZČU.

Dva roky po spuštění činnosti jsme se kromě vysokoškolské mládeže začali věnovat i ročníkům podstatně mladším. Naše tvrdá práce se vyplatila a po roce a půl máme k dispozici mladý a perspektivní tým, v jehož čele stojí silné trenérské duo Kateřina Kilianová a Tomáš Knížek. Oba dříve jmenovaní mají četné mezinárodní zkušenosti; Kateřina hájila české barvy na ME 2015 v dánské Kodani v kategorii ženy, Tomáš byl velkou oporou juniorské repre v letech 2011-2014.

Pod jejich vedením trénuje skupina zhruba dvaceti dívek a chlapců ve věku 12-20 let, kteří se v současné době kromě klubových akcí také velmi intenzivně připravují na juniorské Mistrovství Evropy, které proběhne v termínu 31. 7. -6. 8. 2016 v polské Wroclawi. V širším juniorském kádru figuruje v současnosti hned deset plzeňských hráček:

Baslová Lucie, ročník 2001
Černíková Lucie, ročník 2000
Hladíková Veronika, ročník 1997
Kilianová Barbora,  ročník 2001
Lepší Eva, ročník 1999
Lepší Nela, ročník 2002
Lowy Laura, ročník 2001
Petříčková Karolína, ročník 2002
Plachá Petra, ročník 2000
Prokopová Sára, ročník 1999

V kategorii open (muži) bude Plzeňský kraj na této prestižní akci pravděpodobně reprezentovat Ondřej Šíp, ročník 1998.

Jak už také poměr dívek a chlapců, kteří se účastní juniorských akcí, napovídá, důraz klademe především na rozvoj dívčího a ženského ultimate. Náš mladý a zatím poměrně nezkušený dívčí tým byl za svou rok a půl trvající práci odměněn na posledním Halovém místrovství ČR, kde vybojoval krásné osmé místo. Podaří se nám za rok atakovat stupně vítězů?

Podrobnější info na: http://atrofovaneruce.cz